Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami.

Dowiedz się więcej

Twoim największym kapitałem są ludzie, którzy współtworzą Twój biznes. Inwestujesz w nich czas, pieniądze i emocje. Pozwól by ten kapitał procentował dla Ciebie.

„Klienci nie są najważniejsi, pracownicy są najważniejsi. Jeśli zadbasz o swoich pracowników, oni zadbają o Twoich Klientów” – to słowa Richarda Bronsona, twórcy i właściciela linii lotniczych siecie telekomunikacyjnej Virgin. Jest jednym z propagatorów techniki zarządzania związanej z rozwijaniem kapitału ludzkiego.

Jeśli masz pracownika, który jest z Tobą np. 5 lat. Zdajesz sobie sprawę z tego jak wiele w niego zainwestowałeś? Tu nie chodzi o pieniądze, ale o zaufanie. Pokazałeś mu swoje procesy decyzyjne, techniki sprzedaży, techniki negocjacji. Nauczyłeś swojego podejścia do biznesu, rozwiązań prawnych, podatkowych.

Nauczyłeś go produkcji Twojego unikatowego towaru lub pomysłu na innowacyjną usługę. Obdarzyłeś go zaufaniem. Dlaczego nie spowodować, by ta inwestycja procentowała dla Ciebie. Twój pracownik będzie Twoim pracownikiem, ale musisz o to zadbać. Tworzenie barier wertykalnych i horyzontalnych barier komunikacyjnych – niszczy kreatywność twojego pracownika. Brak poczucia, że pracownik współtworzy przedsiębiorstwo, powoduje, że nie czuje się współodpowiedzialny za jego wizerunek. Znikomy system motywacyjny, powoduje, że pracownik nie czuje się współodpowiedzialny za zysk firmy. Większość patologii zarządzania firmą dotyczy właśnie relacji z pracownikiem. Czasem to właśnie pracownik jakimś przypadkiem zna odpowiedź na to jak rozwiązać pewien narastający od lat problem w firmie – ale dlaczego ma Ci o tym powiedzieć, jeśli np. nie ma dostępu do Ciebie, a jeśli przekaże kadrze zarządzającej taką informacje, zostaną ona przywłaszczona, zniekształcona i sprzedana jako swoja przez jego przełożonego? Czasem warto zastanowić się nad tym czy w Twojej firmie nie ma więcej dyrektorów, którzy rozdysponowują zadania niż osób, które faktycznie zakąsają rękawy i pracują, tworząc produkt, usługę, innowacyjność, unikalność – to są Twoje odsetki od kapitału zaufania, które nie zawsze trafiają do Ciebie. Jeśli pracownik odejdzie, kto inny dostanie Twoje odsetki i Twój kapitał.

Jesteś zainteresowany współpracą z nami?

NAPISZ DO NAS

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) .